2.0 TDCi Виене при разтоварване на двигателя

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
Physi
потребител
потребител
Мнения: 2
Регистриран: 01 ное 2011, 22:57
Модел на автомобила: Ford C-max
Status: Извън линия

2.0 TDCi Виене при разтоварване на двигателя

Мнение от Physi » 01 ное 2011, 23:16

Здравейте колеги, следя форума от както карам настоящият ми автомобил - C-max, вече станаха 3 години, но до сега не ми се е налагало да пускам тема или да питам нещо конкретно, колата просто не е създавала проблеми. :D:
Това, за което търсих информация доста време, включително и тук във форума, но не открих нищо, е свързано с появилото се преди около половин година странно леко виене при разтоварване на двигателя и при работа на място без да се подава газ. Както разбирате от темата става дума за 2.0 TDCi двигател. Шумът е много специфичен, нещо средно емжду тихо виене и глухо свирукане. На 2 пъти се консултирам със сервиза на Мото-Пфое по въпроса, но от там ми казват, че няма проблем след като няма други симптоми на лице и колата върви добре. Може би е така, но все пак този шум идва от някъде независимо от всичко. При подаване на газ макар дори съвсем леко на място шума веднага изчезва, но отпусна ли педала на газта пак се появява! Пробега на автомобила е 65000км. Обслужван е грижливо и редовно, за сега не се е налагало да подменям абсолютно нищо по него. Ще ви бъда много благодарен за мненията ви, съвети и евентуално дали някой друг тук е имал подобен проблем и го е разрешил.
Благодаря ви предварително!

sky
потребител с
потребител с
Мнения: 35
Регистриран: 08 окт 2011, 14:39
Модел на автомобила: Ford Focus Ghia MK2 1.8 TDCi
Status: Извън линия

Re: 2.0 TDCi Виене при разтоварване на двигателя

Мнение от sky » 02 ное 2011, 07:43

Виж ремъка на алтернатора, ако има такъв. Според мен там е проблема. Или го стегни или виж ролките как са.

Physi
потребител
потребител
Мнения: 2
Регистриран: 01 ное 2011, 22:57
Модел на автомобила: Ford C-max
Status: Извън линия

Re: 2.0 TDCi Виене при разтоварване на двигателя

Мнение от Physi » 02 ное 2011, 07:55

Sky, първо искам да ти благодаря за съвета! Още когато този шум се появи при първата ми консултация в сервиза провериха ролките на ремъка на алтернатора. Дори направиха тест като направо свалиха ремъка,за да чуят дали звука все още го има и за огромно мое съжаление звука си е там без промяна. :( В тази връзка, проблема не идва от там :(

sky
потребител с
потребител с
Мнения: 35
Регистриран: 08 окт 2011, 14:39
Модел на автомобила: Ford Focus Ghia MK2 1.8 TDCi
Status: Извън линия

Re: 2.0 TDCi Виене при разтоварване на двигателя

Мнение от sky » 02 ное 2011, 08:35

Виж си водната помпа и алтернатора. Може от лагера да вие така. Аз си мисля, че е от лагера на алтернатора, но може и да е от друг лагер.

Те като са ти махнали ремъка значи алтернатора не е бачкал. А помпата май и тя не е работила. Тогава остава да е от някой лагер по двигателя.

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 99 госта