както си караш.. гасне Mondeo 2.0 TDCI

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
Потребителски аватар
chefo_ukr
потребител
потребител
Мнения: 718
Регистриран: 15 юни 2008, 09:30
Модел на автомобила: ФОРД МОНДЕО 2.0ТДДИ
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: както си караш.. гасне Mondeo 2.0 TDCI

Мнение от chefo_ukr » 02 ное 2009, 22:44

gazetto написа:Аз имам познат с Паст 1.9ТДИ помпа дюза.Та и той смени дюзите накуп....Не мисля че проблема е само във форд.Ако имаш време разпитай в сервиз на бош за Ауди и ВФ.Едва ли някой би ги категоризирал като здрави.....Та май при всички има проблеми. *00118* *167*
там пък за кви кинти става на въпрос не е истина.
BAD KID коя година е монделата ти?
Изображение

BadKid
потребител
потребител
Мнения: 124
Регистриран: 29 авг 2008, 07:53
Модел на автомобила: Ford Focus MK 2.5, 2009г, 2.0 LPG, 145 к.с.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: както си караш.. гасне Mondeo 2.0 TDCI

Мнение от BadKid » 02 ное 2009, 22:45

декември 2002

Потребителски аватар
chefo_ukr
потребител
потребител
Мнения: 718
Регистриран: 15 юни 2008, 09:30
Модел на автомобила: ФОРД МОНДЕО 2.0ТДДИ
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: както си караш.. гасне Mondeo 2.0 TDCI

Мнение от chefo_ukr » 02 ное 2009, 22:53

BadKid написа:декември 2002
ясно.няма как първите команни са така,само гледай да не е от помпата всичко и пак да умрат дюзите
Изображение

Потребителски аватар
Itskin
потребител
потребител
Мнения: 169
Регистриран: 02 юли 2008, 14:46
Модел на автомобила: Focus 1.8 TDCI '07
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: както си караш.. гасне Mondeo 2.0 TDCI

Мнение от Itskin » 03 ное 2009, 07:36

Колега,

наистина след 2004/5 махат Delphi-to и слагат Siemens или Bosch, които произвеждат помпи за почти всички европейски дизели. За 2.0 TDCI помпата е сменена с Siemens. Наистина, провери си помпата да не прави тя мизерийте.

mitko1962
потребител
потребител
Мнения: 247
Регистриран: 13 дек 2008, 14:19
Модел на автомобила: Фокус седан 1.6TDCI 07г.
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: както си караш.. гасне Mondeo 2.0 TDCI

Мнение от mitko1962 » 03 ное 2009, 14:38

Колеги,незнам защо,но съм останал с впечатление,че двигателя TDCI при Форд се монтира от 2004г,а именно това е двигателя на Пежо който те са кръстили HDI.Затова ми е чудно ,че на колегата Мондеото от 2002г.е с такъв двигател.Аз си мисля,че е TDDI.

Потребителски аватар
MapTo_D
потребител
потребител
Мнения: 1210
Регистриран: 01 ное 2008, 11:51
Модел на автомобила: С колелото
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: както си караш.. гасне Mondeo 2.0 TDCI

Мнение от MapTo_D » 03 ное 2009, 14:49

mitko1962 написа:Колеги,незнам защо,но съм останал с впечатление,че двигателя TDCI при Форд се монтира от 2004г,а именно това е двигателя на Пежо който те са кръстили HDI.Затова ми е чудно ,че на колегата Мондеото от 2002г.е с такъв двигател.Аз си мисля,че е TDDI.
Тц, фокуса ми е края на 2001 и е 1.8 TDCi , друг е въпроса че съм виждал дизелови фокуси 2004 които са TDDi. Така като чета направо настръхвам ако ми дойде такова нещо и на моята глава какво ше го правя не зная. Дано се оправи колата след като са вкарани още над 3к. в нея :-/: :shock:

Потребителски аватар
maxpoint
потребител
потребител
Мнения: 1265
Регистриран: 30 юли 2007, 14:11
Модел на автомобила: Черният лебед и бялата лястовица....
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: както си караш.. гасне Mondeo 2.0 TDCI

Мнение от maxpoint » 03 ное 2009, 16:59

Марто е прав,тези двигатели се монтират от 2001 година и наистина са от пежо,но поFORDени >:D<:
Трябва да можеш да псуваш,но не може да псуваш където не трябва /maxpoint/

Потребителски аватар
chefo_ukr
потребител
потребител
Мнения: 718
Регистриран: 15 юни 2008, 09:30
Модел на автомобила: ФОРД МОНДЕО 2.0ТДДИ
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: както си караш.. гасне Mondeo 2.0 TDCI

Мнение от chefo_ukr » 03 ное 2009, 17:18

е той мотора е един и същ само горивната система е различна
Изображение

Потребителски аватар
gazetto
потребител
потребител
Мнения: 700
Регистриран: 20 фев 2008, 19:38
Модел на автомобила: Ford Mondeo 1997 TDI Endura de 90hp
ЕН7077АН......и разни временни бегачки :)
Местоположение: с.Опанец - Плевен
Контакти:
Status: Извън линия

Re: както си караш.. гасне Mondeo 2.0 TDCI

Мнение от gazetto » 05 ное 2009, 16:27

Аз мисля че тоя не е на Пежо,а на Мазда що се отнася до бутална група. На Пежо е 1.6.
Тва е за Пежо: Расположение двигателя Спереди, поперечно
Объем двигателя 1997 см3
Мощность 136 л.с.
При оборотах 4000
Крутящий момент 340/2000 н*м
Система питания Дизель Н.В
Наличие турбонаддува Турбонаддув
Газораспределительный механизм DOHC
Расположение цилиндров Рядный
Количество цилиндров 4
Диаметр цилиндра 85 мм
Ход поршня 88 мм

Степень сжатия 17.6
Количество клапанов на цилиндр 4
Топливо дизельное топливо

А тва за Мазда.
Расположение двигателя Спереди, поперечно
Объем двигателя 1998 см3
Мощность 120 л.с.
При оборотах 3500
Крутящий момент 310/2000 н*м
Система питания Дизель Н.В
Наличие турбонаддува Турбонаддув
Газораспределительный механизм -
Расположение цилиндров Рядный
Количество цилиндров 4
Диаметр цилиндра 86 мм
Ход поршня 86 мм

Степень сжатия 18.3
Количество клапанов на цилиндр 4
Топливо дизельное топливо

А тва си е на Мондеото:
Расположение двигателя Спереди, поперечно
Объем двигателя 1998 см3
Мощность 130 л.с.
При оборотах 3800
Крутящий момент 330/1800 н*м
Система питания Дизель Н.В
Наличие турбонаддува Турбонаддув
Газораспределительный механизм -
Расположение цилиндров Рядный
Количество цилиндров 4
Диаметр цилиндра 86 мм
Ход поршня 86 мм

Степень сжатия 18.2
Количество клапанов на цилиндр 4
Топливо дизельное топливо
Изображение

vihrencon
потребител
потребител
Мнения: 2
Регистриран: 06 ное 2009, 23:56
Модел на автомобила: MONDEO
Status: Извън линия

Re: както си караш.. гасне Mondeo 2.0 TDCI

Мнение от vihrencon » 07 ное 2009, 00:17

Аз имах същият проблем и се оказа импулсен датчик на коляновия вал

BadKid
потребител
потребител
Мнения: 124
Регистриран: 29 авг 2008, 07:53
Модел на автомобила: Ford Focus MK 2.5, 2009г, 2.0 LPG, 145 к.с.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: както си караш.. гасне Mondeo 2.0 TDCI

Мнение от BadKid » 07 ное 2009, 21:31

А тоя датчик как установиха, че е за смяна.. излезе ли като грешка на диагностиката...

BadKid
потребител
потребител
Мнения: 124
Регистриран: 29 авг 2008, 07:53
Модел на автомобила: Ford Focus MK 2.5, 2009г, 2.0 LPG, 145 к.с.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: както си караш.. гасне Mondeo 2.0 TDCI

Мнение от BadKid » 19 ное 2009, 12:47

Колеги, някои от вас запознат ли е какво се случва, ако МП не си спазят обещанието за доставка на дадени части в рамките на 15 работни дни ?! Днес е 14-я такъв и частите още не са доставени, а са им дадени на ръка 2600лв, трябва да се дадат още 500, но при доставянето им. Неустойка нещо.. съществува ли, защото започвам да се изнервям!

Потребителски аватар
Alexi
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 18 май 2008, 22:50
Модел на автомобила: '06 Mondeo 2.2 TDCI Ghia ,'08 Transit Connect 1.8 TDCI
Местоположение: Шумен
Контакти:
Status: Извън линия

Re: както си караш.. гасне Mondeo 2.0 TDCI

Мнение от Alexi » 19 ное 2009, 13:32

ако нямаш нещо черно на бяло като договорче можеш спокойно да пиеш една студена вода .. аз 2600 на ръка не бих дал ,да доставят частите да ги сложат с поне 1 година гаранция и тогава плащам

BadKid
потребител
потребител
Мнения: 124
Регистриран: 29 авг 2008, 07:53
Модел на автомобила: Ford Focus MK 2.5, 2009г, 2.0 LPG, 145 к.с.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: както си караш.. гасне Mondeo 2.0 TDCI

Мнение от BadKid » 22 ное 2009, 10:29

Колеги, да споделя с вас.. сменихме дюзите в петък, т.е. в последния ден от предвидените 15 работни за доставка. Смениха ги за има няма час и половина. Покарах колата.. и.. не знам дали трябва да намирам някаква определена разлика, но аз такава не усещам. А и не очаквам. Тук ставаше въпрос чрез тая смяна да се избегне риска от внезапното гаснене. И все пак прави ми впечатление, че колата си върви по-плавно, преди имаше някакво самоускорение на 2-ра и 3-та и то без да и подаваш газ, а сега това го няма. За вървенето.. тя и преди си вървеше много добре, така че.. разлика не намирам. Дадоха ми 1 година гаранция и 20 000км. Ами това е засега, да не бързам с изводите.. дано всичко е наред, а след някои друг километър ще обобщя по-подробно. Видях и какво представляват тия прословути инжектори.. дълги и тънки като химикал.. направени от пластмаса и метал. Производство са на Делфи. Това е :)

aisman
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 30 яну 2005, 19:29
Местоположение: ford fiesta curier
Status: Извън линия

Re: както си караш.. гасне Mondeo 2.0 TDCI

Мнение от aisman » 11 юли 2010, 08:32

здравейте на всички 1 ,имам 3 коли доскоро 4 все форд, 2008 купих форд Турнео кънект 1,8 ТДЦИ но "СИСТЕМА СИМЕНС" преди купуването ,много подробно се интерисувах от горивната система заштото на двама мои познати единият с нов турнео с съштия мотор но"ДЕЛФИ" от 2004 оште гаранционен му се скапаха дюзите на около 40000-60000 хил км в МФ и дума за гаранция не признали от Българскатъа нафта било и си плати като поп 2300 лв уж с отстъпка преди 2 години на друг мой познат с съштото турнео нО ПАК С "делфи"СЕ ИЗРЪСИ 2500 ЛВ С ГОЛЕМИ ОТСТЪПКИ, и аз затова се интерисувах че около 80000 нагоре най често м/у 140-160 хил дюзите наи често 2 отях спират и колата губи мошност и гасне пресветват лама подгряване ,през 2008 бях на Аутомеханика в Франкфурт и след разговор на няколко штанда се оказа че в цяла Европа има проблеми с ДЕЛФИ комонреил и фирмите са започнали от 2007 да ги сменят, Форд с "СИМЕНС" а от 2012 с ДЕНСО,на изложението Аутомеханика в Истанбул се интерисувах в Турция дали има такъв проблем много от Фордовете се сглобяват в Завода в АДА ПАЗАРЪ ,да оказа се че в периода 2002-204 докато не са знаели проблема на гаранционни коли са сменяли цели двигатели ,после се е установило че 2 от инжекорите дават фира по бързо от останалите но се сменят за по сигурно и 4 ,не е от нафтата ако си мисли някой,ИНТЕРЕСНОТО ЧЕ 4 БР ИНЖЕКТОРИ В ИСТАНБУЛ СТРУВАТ ТОЧНО 1200 лв оригинал "ДЕЛФИ"без никой да ви иска старите за рециклиране ,това са само инжекторите ползват се стрите бубини , така че не бързайте с голямото вадене и по далече от стари коли с комонрейли проблеми имат и помпа дюза на ВАГ група ,МБ , ПСА ,дано съм бил полезен на тези с бъдештите ремонти

brannko
потребител
потребител
Мнения: 1
Регистриран: 04 ное 2011, 20:00
Модел на автомобила: ФОРД ФОКУС
Status: Извън линия

Re: както си караш.. гасне Mondeo 2.0 TDCI

Мнение от brannko » 16 апр 2012, 22:27

Колеги, здравейте!
От три месеца съм собственик на Фокус Ц Макс 2.0 ТДЦИ 2004 г.
Колата е страхотна,но за жалост мисля ,че проблемите започват.Форда започна да пали доста трудно,с доста въртене и неприятно тресене,а когато запали лапмичката с двигателчето на таблото остава да свети съвсем за кратко.Иначе мотора работи като часовник,с приятен звук и пъргавина,в движение проблеми няма,до момента,в който загасиш и дойде време да запалиш.
Преди да я подкарам колата е стояла на един паркинг близо 2 години без да бъде палена,а преди това е била редовно сервизирана в Мото Пфое.
Когато я стартирахме за първи след този дълъг период запали като чисто нова.Зимата форда прекара в един гараж и го изкарах преди една седмица тоест навъртял съм му не повече от 100 км след като го запалих за първи път ,но се появи въпросния проблем.
Днес напънах по-сериозно двигателя на дълъг път ,уж да "продуха",мисля ,че мотора започна да работи още по-тихо и "мазно",преди това когато работеше на място се усещаха на моменти вибраций и претрисане,но сега изчезнаха,направо заспа,но проблема с паленето си остана.
Можете ли да ме посъветвате нещо,то ще се ходи на майстор де,но навсякъде са едни "специалисти".....
Та бих бил благодарен ако някой сподели от опита си с мен.
Благодаря!

Потребителски аватар
zar
потребител
потребител
Мнения: 166
Регистриран: 26 фев 2006, 10:29
Модел на автомобила: MONDEO MKIII,O7' 2.0TDCI
Местоположение: Бургас
Контакти:
Status: Извън линия

Re: както си караш.. гасне Mondeo 2.0 TDCI

Мнение от zar » 20 май 2012, 08:42

Колкото до съвместните разработки на Форд-Пежо мога да кажа специално за Двигателите на Мондео МК3(При Фокуса нещата са малко по-различни там само 1,8ТДЦИ е техен на Форд доколкото ми е известно),115,130к.с със сигурност са си на Форд.Виж вече при 2,2ТДЦИ нещата са вече съвместно с Пежо. Има и нещо друго което го бях мернал в английския форум а и малко из сайтовете посветени на темата а то е ,че инжекторите например на 2,0 ТДЦИ,115 к.с(система Делфи) са най-непретенциозни защото са със 3 разпръсквача,130 к.с 5 разпръсквача(малко по-финни и съответно скъпи) и идваме до 2,2,155 където говорим вече за 7 разпръсквача и голяма чувствителност съответно цена.Поправете ме ако греша!Така че искам да ви кажа че не всички двигатели са съвместна разработка с PSA.Отново подчертавам че гореспоменатото важи за двигателите на Мондео МК3 и по-точно "common-rail".От дефектирали инжектори страдат почти всички съвременни дизели включително и прехваления Мерцедес,не е само проблем на Форд.А няма да ви обяснявам какъв е филма със системите Сименс.Там пък се ползват пиезоинжектори дето си имат определен брой впръсквания и после и те си отиват на кино.А за разлика от нашите електромагнитни пиезоинжекторите са със доста по-сериозни цени :D

nikolai nenchev
потребител
потребител
Мнения: 4
Регистриран: 10 яну 2016, 17:26
Местоположение: Primorsko
Status: Извън линия

Re: както си караш.. гасне Mondeo 2.0 TDCI

Мнение от nikolai nenchev » 10 яну 2016, 18:10

здравейте на всички наскоро си купих Ford Mondeo 2.2 TDCI 155hp комби 2004година на края.вчера както си карах с около 180км колата изгасна в движение и светна лампичка с реотан до обортомера в лявата част.след това запали и върви но ме притеснява.Някакви идеи? Благодаря ви предварително

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10848
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: както си караш.. гасне Mondeo 2.0 TDCI

Мнение от ЯЛТА » 10 яну 2016, 20:29

Диагностика ще покаже каква грешка е записана.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

nikolai nenchev
потребител
потребител
Мнения: 4
Регистриран: 10 яну 2016, 17:26
Местоположение: Primorsko
Status: Извън линия

Re: както си караш.. гасне Mondeo 2.0 TDCI

Мнение от nikolai nenchev » 24 юни 2016, 17:21

направих диагностика но не показа грешка някой ако се сеща каква е причината ще съм благодарен

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 117 госта